Badanie zbieżności – Poznań

Badanie zbieżności w ofercie stacji kontroli pojazdów Autozyk

Od lat bazując na wieloletnim doświadczeniu oferujemy naszym klientom usługę geometrii kół 3D z wykorzystaniem maszyny Hunter. W ramach usługi sprawdzamy i ustawiamy zbieżność kół, a także osi jezdnych wykorzystując technologię obrazowania w trójwymiarze. Wśród zalet takiego rozwiązania należy wymienić bezsprzecznie jego szybkość, a także wyeliminowanie w 100% błędów. Wszyscy nasi klienci po wykonanym badaniu otrzymują kompleksowe dane pomiarowe badanego zawieszenia.

Badanie zbieżności to większe bezpieczeństwo i mniejsze zużycie opon

Badanie zbieżności za pomocą maszyny Hunter to pewność, że wykonane pomiary będą dokładne. Usługa wykonywana za pomocą maszyny Hunter odbywa się bardzo szybko. Mechanik kalibruje ustawienia, a cały proces zajmuje do 60 minut. Poprawnie ustawiona zbieżność zwiększa bezpieczeństwo i komfort podróży, a także obniża zużycie opon i paliwa.

Co należy wiedzieć przed badaniem zbieżności?

Pod pojęciem geometrii kół należy rozumieć pewien zestaw parametrów, które wpływają na ruch koła podczas jazdy, a także jego położenie. Dlaczego geometria kół jest tak ważna? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Dzięki niej samochód utrzymuje optymalne właściwości jezdne – stabilność i dynamikę prowadzenia.

Znaczna część polskich kierowców wciąż kieruje się stereotypami i ocenia zbieżność przez pryzmat własnego doświadczenia i wrażenia z prowadzenia pojazdu. Ludzkie oko nie jest w stanie określić jednak dokładnie kątów zbieżności.

Zbieżność to nie jedyny parametr, który podlega ocenie podczas wizyty w stacji diagnostycznej. Ważny jest także odpowiedni kąt pochylenia kół, wyprzedzania zwrotnicy i szereg innych składowych. Warto pamiętać, że badanie geometrii kół 3D powinno być wykonywane co najmniej raz w roku. Ustawienie geometrii kół najlepiej łączyć ze zmianą opon, na przykład z letnich na zimowe.