Technologia

O Hunter Engineering Company słów kilka

Hunter Engineering Company to światowy producent nowoczesnych technologii z zakresu serwisowania podwozi samochodowych. Założycielem firmy był Lee Hunter, który do dziś jest uznawany za jednego z największych innowatorów w dziedzinie tworzenia maszyn służących do oprzyrządowania elektronicznego usług motoryzacyjnych. Główna siedziba Hunter Engineering Company mieści się w Bridgeton (New Jersey) w USA.

Innowacyjność i wizja lepszych technologii – cechy charakterystyczne Hunter Company

Hunter Engineering Company to marka, która swoją reputację zawdzięcza wizjonerstwu, idącemu w parze z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Jonathan Swift powiedział kiedyś: “wizjonerstwo to sztuka dostrzegania rzeczy niewidzialnych”. Ten cytat przyświecał nie tylko życiu Lee Huntera, założyciela firmy, ale także kolejnym pokoleniom pracowników firmy Hunter, którzy od wielu lat produkują najwyższej klasy technologię wykorzystywaną przy serwisowaniu podwozi samochodowych.

Urządzenia i maszyny Hunter służące do serwisowania podwozi samochodowych

Hunter Engineering Company należy do najbardziej renomowanych na świecie producentów maszyn i urządzeń wspomagających działania pracowników stacji kontroli pojazdów. Wśród szerokiej gamy produktów Hunter Company wymienić możemy m.in: najwyższej klasy systemy osiowania pojazdów, wyważarki do kół, montażownice do opon, tokarki hamulcowe i różnego typu sprzęt analityczno-kontrolny. Wszystkie urządzenia przechodzą rygorystyczne testy wewnętrzne i zewnętrzne, przez co należą do najlepszych w swojej klasie. Warto również dodać, że Hunter Engineering Company może poszczycić się produktami, których wiele funkcjonalności jest opatentowanych i niedostępnych na rynku u konkurencji.

Geometria kół 3D z wykorzystaniem urządzeń Hunter

Geometria kół to usługa, która wymaga szczególnej precyzji, choćby ze względu na fakt, że w grę wchodzi nawet życie kierowcy i pasażerów. Do wykonania tej usługi niezbędne są dane regulacyjne geometrii kół, a te wykonać można przy zastosowaniu komputera i urządzeń marki Hunter. Geometria kół 3D z wykorzystaniem technologii i możliwości jakie dają maszyny Hunter to niespotykana dotąd dokładność, która wynika z zastosowania czterech kamer pomiarowych i czterech głowic zamontowanych na kołach. Takie rozwiązanie pozwala z dużą dozą precyzji wykryć wszelkie odchylenia dla konkretnego modelu samochodu. Warto jednak zauważyć, że jest to możliwe tylko i wyłącznie w przypadku aut, które mają sprawne zawieszenie i układ kierowniczy.

Podczas geometrii komputerowej 3D z wykorzystaniem maszyn Hunter wszystkie zmierzone kąty prezentowane są w ujęciu 3D co wydatnie przyspiesza analizę stanu geometrii pojazdu. Co niezwykle istotne, zastosowanie uchwytów Quick Grip pozwala na szybki montaż na kole, bez potrzeby jego centrowania – chroniąc jednocześnie felgę przed uszkodzeniem mechanicznym. Autozyk.pl oferuje geometrię laserową kół 3D z wykorzystaniem urządzeń marki Hunter. Zapraszamy do naszej stacji kontroli pojazdów w Poznaniu i Dąbrowie!