Ustawianie zbieżności – Poznań

Usługa ustawiania zbieżności z wykorzystaniem technologii 3D w Poznaniu

Oferujemy Państwu kompleksowe usługi z zakresu serwisowania zawieszenia pojazdów osobowych jak i ciężarowych w Poznaniu. Od lat firma Auto Zyk specjalizuje się w ustawianiu zbieżności kół z wykorzystaniem nowoczesnej technologii 3D. Za pomocą specjalistycznych maszyn jesteśmy w stanie precyzyjnie wykryć najmniejsze odchylenia w rozstawie kół, a następnie wykonać ich optymalizację – tak aby uzyskać prawidłową geometrię, a co z tym idzie komfortowe właściwości jezdne samochodu.

Komputerowa diagnostyka zbieżności

Najnowocześniejsze w Polsce maszyny marki Hunter to gwarancja szybkiego sprawdzenia zbieżności i geometrii kół. Badanie przebiega bardzo szybko, producent sprzętu określa czas badania na 70 sekund.

Badanie rozpoczyna się od wjechania na podnośnik. Następnie pracownik montuje głowice pomiarowe do kół oraz podłącza automatyczny kompresor do kół, który wyrówna ciśnienie w oponach. Następnie maszyna sprawdza za pomocą laserów stan geometrii.

Po wykonaniu badania, na ekranie komputera pokażą się wszystkie wartości dotyczące geometrii. Komputer podpowie także mechanikowi, które elementy musi poprawić. Pomiar wstępny trwa kilka minut. Ustawianie geometrii trwa do 60 minut w zależności od rodzaju pojazdu. Wszystko to dzięki maszynie Hunter i naszej wykwalifikowanej kadrze.

Kiedy warto sprawdzić ustawienia zbieżności?

Jest wiele symptomów, które mogą wskazywać nam problemy ze zbieżnością. Wśród tych najczęściej występujących należy wymienić:

  • piszczenie kół podczas jazdy, zwłaszcza na dohamowaniach i zakrętach;
  • zmiana trakcji jezdnej na bok podczas jazdy, tzw. ściąganie na bok;
  • nierównomierne zużycie ogumienia;
  • mniejsza stabilność jazdy podczas wchodzenia w zakręty;
  • krzywe położenie kierownicy.

Ustawianie zbieżności nie musi odbywać się co miesiąc, warto jednak pamiętać o tym chociaż raz w roku. Najlepiej połączyć z wymianą ogumienia sezonowego.

Odkładanie ustawienia zbieżności naraża na niepotrzebne wydatki, których łatwo jest uniknąć. Zła geometria lub zbieżność to większe spalanie oraz szybsze zużycie opon i elementów zawieszenia.